Kontakt

URO-MEDIC Szpital

ul. A.Krzywoń 4d
65-534 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
pon.- pt. 8:00 - 18:00

tel. 730369659

LECZENIE TRANSGRANICZNE W NIEMCZECH REJESTRACJA/TERMIN 

tel. 730369659

URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne

 Portadnia Chirurgiczna
Poradnia Urologiczna

Rejestracja online

Mapa dojazdowa do naszej Kliniki


Centrum Urologii

Klinika Lasery Urologiczne

Prostata Laser LIFE 980 nm 150 WAT - niemiecki laser do operacji prostaty. 

LASER Urologiczny LIFE 980nm

Nowa koncepcja leczenia BPH

Zabiegi usuwania łagodnego przerostu prostaty (BPH) wykonywane są dwoma technikami:

W obydwu wymienionych technikach stosowane są systemy laserowe, które wykorzystują absorpcję światła w hemoglobinie (gruczoł prostaty jest dobrze ukrwiony) lub w wodzie (każda tkanka zawiera dużą ilość wody).

Tylko system laserowy LIFE wykorzystuje podwójną absorpcję światła w wodzie i hemoglobinie. O efekcie zabiegu laserowego BPH decydują głównie dwa czynniki: jakość absorpcji światła w tkance oraz gromadzenie się ciepła w tkankach sąsiadujących ze strefą działania światła lasera. Największa jednoczesna absorpcja w wodzie i hemoglobinie uzyskiwana jest dla światła o długości fali 980nm

Porównanie systemu LIFE z innymi systemami

W przypadku lasera KTP absorpcja odbywa się tylko w tkance mocno unaczynionej. Światło o długości fali 532nm (zielone) bardzo dobrze pochłaniane jest przez hemoglobinę, a prawie wcale przez wodę. Dla tkanki dobrze ukrwionej światło 532nm osiąga głębokość 0.3mm, jednak przy naświetlaniu tkanki słabo ukrwionej lub wcześniej skoagulowanej, penetracja sięga już 5mm (!). Laser 980nm dzięki temu, że jego światło jest absorbowane również w wodzie (zawartej w dużej ilości w każdym typie tkanek), nawet przy słabo ukrwionej tkance osiąga maksymalną głębokość ok. 0.8mm.

Dzięki dużej mocy systemu LIFE szybkość odparowania tkanki w porównaniu z laserami holmowymi lub Nd:YAG jest duża co znacznie skraca czas zabiegu. Badania wykazały, że zastosowanie dużej mocy nie powoduje zwiększenia głębokości penetracji tkanki i nie ma ryzyka niekontrolowanego głębokiego jej przegrzania. Zaletą lasera 980nm będzie zatem większa efektywność waporyzacji tkanki słabiej ukrwionej lub uprzednio  skoagulowanej (waporyzacja poprzedniej warstwy).

System LIVE składa się z lasera diodowego o długości fali 980nm i bardzo dużej mocy (od 150 do 250 W) wyposażonego w światłowód boczny (SideFire) o specjalnej konstrukcji umożliwiającej transmisję tak dużych mocy.

 

 

Laser diodowy

Zalety:

 

Światłowód SideFire

Zalety:

Inne zastosowania:

 

 

 

  1. lek. med. Marek Chlamtacz FEBU
powered by cti.eu - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody autora zabronione.
© 2022. All rights reserved.