URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej
Kontakt

URO-MEDIC Szpital

ul. A.Krzywoń 4d
65-534 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
 pon.- pt .   8:00 - 18:00

tel. 68 452 41 11
 

URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne

Poradnia Okulistyczna
Poradnia Urologiczna

Rejestracja
tel. 68 452 41 11

 e-mail uromedic@uromedic.pl

Mapa dojazdowa do naszej Kliniki


Centrum Urologii

RIRS ,fURS giętki Cobra z Laserem Holmowym Kamienie nerkowe, moczowodowe, pecherzowe.

Najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamienii moczowych w każdym odcinku dróg moczowych. Zastępuje PCNL i ESWL. Jest standardowo wykonywany w najlepszych Klinikach Urologii w Europie i na Świecie.W naszym Oddziale Urologii Dr Chlamtacz usuwa w ten sposób kamienie każdej wielkości nawet powyżej 2,5cm średnicy. Obecnie stosujemy wszystkie możliwe rodzaje małoinwazyjnego usuwania kamieni moczowych z każdego odcinka układu moczowego . Każdy pacjent jest wyczerpująco informowany o możłiwościach i skuteczności każdego rodzaju zabiegu i wspólnie z Ordynatorem Oddziału Urologii wybiera sposób w jaki zostanie usunięty dany kamień moczowy. Indywidualizacja leczenia i stały kontakt z lekarzem operującym jest standardem najlepszych Klinik Urologicznych i  naszym priorytetem .     

W ciągu ostatnich kilkunastu lat ubiegłego stulecia nastąpił ogromny rozwój metod zabiegowego leczenia kamicy dróg moczowych. Wcześniej kamienie z nerek i moczowodów można było usunąć jedynie operacyjnie.

Nowe metody postępowania zabiegowego w kamicy wprowadzono do praktyki klinicznej na przełomie lat 70 i 80. XX wieku. Obecnie u większości chorych wymagających usunięcia kamieni moczowych stosuje się tzw. metody małoinwazyjne - kruszenie kamieni falami uderzeniowymi ( ESWL ) oraz zabiegi endourologiczne ( PCNL i URS).

Najnowocześniejszą obecnie metodą usuwania kamieni pęcherzowych, moczowodowych i nerkowych jest URS giętki COBRA.

 

URS GIĘTKI COBRA - jest to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania kamieni . W przeciwieństwie do innych metod np. PCNL i ESWL praktycznie wystarcza jeden zabieg. Polega on na wprowadzeniu do pęcherza, moczowodu lub nerki giętkiego URS wraz z włóknem Lasera Holmowego, które kruszy w danym miejscu kamień moczowy. Z pomocą giętkiego URS COBRA można usuwać  kamienie nerkowe nawet z KIELICHÓW NERKOWYCH GÓRNEGO, ŚRODKOWEGO I DOLNEGO ! 

Zabieg jest całkowicie małoinwazyjny , endoskopowy (nie wymaga żadnego cięcia i nakłuwania ciała pacjenta ).Wykonywany jest w krótkim znieczulenie dożylnym .Pacjent opuszcza Oddział Urologii jeszcze tego samego dnia .

 

 

 

 

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody autora zabronione.
© 2019. All rights reserved.