Kontakt

URO-MEDIC Szpital

ul. A.Krzywoń 4d
65-534 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
pon.- pt. 8:00 - 18:00

tel. 68 452 41 11

URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne

Poradnia Okulistyczna
Poradnia Urologiczna

Rejestracja
tel. 68 452 41 11

Rejestracja online

e-mail uromedic@uromedic.pl

Mapa dojazdowa do naszej Kliniki


Centrum Urologii

Nietrzymanie moczu u kobiet leczenie taśmą TOT

 

Cena za zabieg:

dopłata pacjentki z refundacją NFZ w ramach dyrektywy transgranicznej - 7000 zł  

Obowiązuje wizyta kwalifikacyjna do zabiegu. Zastrzegamy sobie możliwosc dyskwalifikacji z zabiegu bez podania przyczyny dyskwalifikacji. 

 

 

Ceny dla pacjentów mieszkających i ubezpieczonych zdrowotnie na terenie Unii Europejskiej :

 

Uprzejmie informujemy, że pacjenci ubezpieczeni zdrowotnie na terenie Unii Europejskiej, uzyskują w ramach dyrektywy transgranicznej pełna lub częściową refundację za leczenie naszej Klinice.

Oferujemy kontakt  z wyspecjalizowaną firma która w Państwa imieniu załatwi wszelkie formalności związane ze sfinasowaniem Państwa leczenia w naszej Klinice w Polsce lub w wspólpracującej z nami placówce w Niemczech.

Kwalifikację do rodzaju leczenia operacyjnego NTM dokonuje lekarz specjalista urolog  na podstawie rozmowy z pacjentem, badania chorej/chorego i wyników badań dodatkowych (w tym badania urodynamicznego ).

Potencjalnymi kandydatami do leczenia operacyjnego NTM są:

W chwili obecnej operacyjne leczenie NTM dotyczy prawie wyłącznie wysiłkowego NTM. Stosowanych jest wiele metod leczenia wysiłkowego NTM. Dla każdego chorego indywidualnie dobierana jest metoda operacyjna. W każdym przypadku planowanego leczenia operacyjnego zalecane jest kompleksowe badanie urodynamiczne . W wyborze metody leczniczej duże, lecz nie jedyne znaczenie ma typ nietrzymania moczu. Skuteczność najlepszych metod sięga 100% bezpośrednio po zabiegu, jednak z upływem czasu NTM może nawrócić. W przypadku najskuteczniejszych metod NTM (TVT, operacja Burcha, sling sztuczny zwieracz) nawraca u maksymalnie 15% chorych po 5 latach od operacji, co oznacza, że szansa na całkowite wyleczenie po 5 latach wynosi 85%.

Operacje stosowane w przypadku anatomicznego typu wysiłkowego NTM

Operacje stosowane w przypadku anatomicznego typu wysiłkowego NTM (wyłącznie kobiety), opierają się na zasadzie przywrócenia prawidłowego, wysokiego załonowego położenia połączenia cewkowo-pęcherzowego z jego stabilizacją. Do zabiegów tych zalicza się:

Operacje laparoskopowe

W technice laparoskopowej nie wykonuje się dużego cięcia a wprowadza się kilka (tu 3) rurek (trokarów) o średnicy 5-10mm. Przez jeden z nich wprowadzony jest instrument optyczny zwany laparoskopem, który dostarcza światło i za pomocą kamery przekazuje obraz na monitor telewizyjny. Przez pozostałe trokary wprowadza się cienkie, długie specjalne miniaturowe narzędzia. Aby wytworzyć miejsce do manipulacji narzędziami przestrzeń tę wypełnia się dwutlenkiem węgla.

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody autora zabronione.
© 2020. All rights reserved.