Kontakt

URO-MEDIC Szpital

ul. A.Krzywoń 4d
65-534 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
pon.- pt. 8:00 - 18:00

tel. 730369659

LECZENIE TRANSGRANICZNE W NIEMCZECH REJESTRACJA/TERMIN 

tel. 730369659

URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne

 Portadnia Chirurgiczna
Poradnia Urologiczna

Rejestracja online

Mapa dojazdowa do naszej Kliniki


Centrum Urologii

ULTRACONTOUR ultradźwiękowa redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

ULTRACONTOUR to rewolucja w zabiegach wyszczuplających - zabieg, który jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Usuwa tkankę tłuszczową, nie narusza otaczających narządów - naczyń krwionośnych i nerwów. Efekty są porównywalne lub nawet lepsze od liposukcji. Liposukcja. to zabieg chirurgiczny, związany z niedogodnościami, wydłużonym okresem rekonwalescencji, ryzykiem powikłań.

 

Podczas jednego zabiegu uwalnia sie około 250-260 g tkanki tłuszczowej  

Zabieg urządzeniem ULTRACONTOUR to opracowana przez naukowców rewolucyjna metoda nieinwazyjnego wyszczuplania przez niszczenie komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych ultradźwięków, co wywołuje zmniejszenie obwodów wybranych partii ciała - brzucha, pośladków, ud i bioder- oraz ukształtowanie sylwetki. Selektywna destrukcja komórek tłuszczowych polega na uszkadzaniu ich błon komórkowych, a usuwanie produktów rozpadu następuje w przebiegu procesów metabolicznych.

 
Jak wygląda zabieg?
Zabieg ULTRACONTOUR pobiera się seriami - minimum 3 zabiegi na jeden obszar. Składa się z dwóch części i trwa ok. 1 godziny. Każda seria zabiegów poprzedzona jest konsultacją z lekarzem. Pierwsza część - "rozbijanie" tłuszczu polega na lokalnym uszkodzeniu błon komórek tłuszczowych i uwolnieniu tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Odbywa się to przez przyłożenie do powłok głowicy roboczej, która za pośrednictwem żelu przekazuje w głąb tkanek ultradźwiękowe wiązki wysokiej intensywności ( HIFU ). Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości w trakcie zabiegu.

Druga część stanowi drenaż limfatyczny czyli odprowadzenie płynów tkankowych z przestrzeni międzykomórkowej w kierunku najbliższej "stacji" układu limfatycznego. Wykonuje się to za pomocą 6 głowic ultradźwiękowych pracujących sekwencyjnie, co wywołuje masaż drenujący. Zaleca się wykonanie minimum 3 podstawowych zabiegów w odstępie od 2 do 7 dni pomiędzy zabiegami. Jednego dnia można wykonać do 3 zabiegów na różne obszary ciała np. uda, pośladki i brzuch.

 
W trakcie serii zabiegów zaleca się ograniczenia dietetyczne - szczególnie pokarmy niskotłuszczowe i dużą ilości płynów - minimum 2 litry na dobę. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby. Efekty zabiegu wspomaga oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej.

Jakie są efekty po zabiegu?
Oczekiwane efekty wyszczuplenia sylwetki są widoczne około miesiąc od zakończenia zabiegów. Obwód ciała zmniejsza się średnio o 4-6 centymetrów po jednym cyklu zabiegów ( 3 zabiegi ). Zanotowano przypadki wyszczuplenia 13-16 cm w obwodzie po wykonaniu pakietu zabiegów - czyli 6 zabiegów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ULTRACONTOUR?
Zabieg przeznaczony jest dla osób walczących z miejscową otyłością (brzuch, uda, biodra, pośladki). Redukuje tkankę tłuszczową w miejscach, w których najtrudniej się jej pozbyć. Zabiegi są przeznaczone dla obu płci.

Przeciwwskazania

Urządzenie ULTRACONTOUR posiada certyfikaty bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych ISO 9001 oraz CE.

Co odczuwa się po zabiegu
Zabieg nie jest bolesny ani nieprzyjemny. 80% pacjentów kończy zabieg z odczuciem "lżejszych nóg"

Liczba potrzebnych zabiegów
Większość pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący wynik już po 3 zabiegach Ultracontour i zauważa obniżenie wielkości noszonych ubrań o 1-2 rozmiary. Zaleca się serię 3 zabiegów, przeprowadzenie oceny stopnia ich skuteczności, a następnie w miarę potrzeb przeprowadzenie kolejnych serii.

Dodatkowe korzyści
Ultracontour nie tylko działa na zgromadzony tłuszcz, ale pobudza również działanie układu limfatycznego, co wywołuje uczucie lżejszych nóg. 
powered by cti.eu - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody autora zabronione.
© 2022. All rights reserved.