URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej
Kontakt

URO-MEDIC Szpital

ul. A.Krzywoń 4d
65-534 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
 pon.- pt .   8:00 - 18:00

tel. +48 68 452 41 11
 

URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne

Poradnia Okulistyczna
Poradnia Urologiczna

Rejestracja
tel. +48 68 452 41 11

 e-mail uromedic@uromedic.pl

Mapa dojazdowa do naszej Kliniki


Centrum Urologii

Nasza Klinika

UROMEDIC Centrum Urologii Laserowej  prywatny Szpital  Urologiczny działający od 2004 r.


Twórcą Ośrodka jest Dr Marek Chlamtacz,który zbudował i wyposażył 750 m2 budynek Szpitala Urologicznego z intencją stosowania najnowocześniejszych , najskuteczniejszych metod laserowych w leczeniu chorób urologicznych.

 

Szpital specjalizuje się w Endourologii  Laserowej Przerostu prostaty, Kamicy moczowej oraz w leczeniu Nietrzymania moczu u kobiet .

 

Ordynator Oddziału Dr Marek Chlamtacz, FEBU posiada :

Polską specjalizaję w urologii 2002r., 

Europejską specjalizację w urologii ( Fellow of the European Board of Urology - FEBU w 2002 r),

Niemiecką specjalizację w urologii  ( Facharzt fur Urologie 2004 ) .

Jest aktywnym członkiem  Polskiego Towarzystwa Urologicznego PTU, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego EAU , Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego DGU, Międzynarodowego Towarzystwa leczenia Nietrzymania Moczu ICS oraz Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego AUA.

 

Bezpośrednio przed otwarciem własnego Szpitala w Polsce pracował w Klinice Uniwersyteckiej Urologii Szpitala Charite' w Berlinie we Frankfurcie nad Odrą. 

Dr Marek Chlamtacz corocznie aktywnie uczestniczy w międzynarodowych szkoleniach i zjazdach urologicznych na całym śiwecie.

Wdrażanie najnowszych terapii urologicznych zaraz po gruntownych i najlepszych szkoleniach oragnizowanych przez wiodące organizacje urologiczne to  priorytet Szpitala UROMEDIC.    

 

Kompleksowo usuwamy kamienie moczowe z każdego odcinka dróg moczowych. Stosujemy wszystkie dostępne metody kruszenia kamienii moczowych. Usuwamy kamienie z kielichów nerkowych górnych środkowych i dolnych , z miedniczki nerkowej , z moczowodów oraz z pęcherza moczowego z zastosowaniem następujących metod :

ESWL ( kruszenie kamienii falą uderzeniową generowaną zewnątrzustrojowo ) 

URS połsztywny z Laserem Holmowym LYSA 

URS giętki COBRA z Laserem Holmowym LYSA ( metoda ta zastąpiła  krwawą i obarczoną 20% powikłań starą metodę PCNL).Stosujemy ją standardowo z blisko 100% skutecznością jako jeden nielicznych  Oddziałów Urologicznych w Polsce. Wprowadzenie tej metody poprzedziło szkolenie Dr Marka Chlamtacz w USA w San Diego w ramach  Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego oraz w Niemczech w ramach Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego w Stuttgart, Dreznie, Dusseldorfie i w Hamburgu. 

 

 Metody te sa bezkrwawe, nie wymagaja  ciecia , nie pozostawiaja  blizn i minimalizuja powiklania pooperacyjne.

 

Od 2006 roku Dr Marek Chlamtacz jako jeden z pierwszych w Polsce operuje przerost prostaty Laserem. To juz nie setki ale ponad tysiac zoperowanych pacjentow . Takie doswiadczenie w operacjach laserowych prostaty stawia Dr Chlamtacza w pierszym szeregu najbardziej doswiadczonych na swiecie urologow operujacych prostate metoda laserowa.

 Obecnie w przeroscie prostaty stosujemy nastepne metody laserowe:

 PVP Waporyzacja laserowa fotoselektywna prostaty 

Enukleacja Laserowa prostaty Ho-Lep lub  Dio-Lep 

Waporeseklcja laserowa prostaty Laserem Holmowym lub Laserem Diodowym

 

 Nietrzymanie moczu u kobiet jest jednym z najbardziej ulubionych zabiegow wykonywanych przez Dr Chlamtacza w naszym Szpitalu.

 

 W Nietrzymaniu moczu u kobiet w zalez osci od rodzaju nietrzymania stosujemy metody farmakologiczne lub operacyjne. Poniewaz diagnostyka jest tu decydujaca , juz od 10 lat Dr Chlamtacz wykonuje we wlasnej Pracowni Urodynamicznej badania roznicojace nietrzymanie moczu wysilkowe, z parcia, mieszane oraz inne patologie aktu gromadzenia oraz oddawania moczu.

Taki model pracy z pacjentka gwarantuje mozliwosc kontrolowania efektu leczenia , poniewaz ten sam lekarz diagnosuje, operuje oraz prowadzi po zabiegu kazda pacjentke.

 

W leczeniu farmakologicznym stosujemy wszystkie dostepne   leki , ktore zapisywane sa dopiero po wykonaniu badania urodynamicznego.

 

W leczeniu operacyjnym nietrzymania wysilkowego stosujemy najlepiej dzialajaca tasme TOT tzw.tasme przezzaslonowa.

Dr Marek Chlamtacz wykonal juz ponad 500 zabiegow zalozenia tasmy przezzaslonowej TOT !

Z pewnością jest najbardziej doświadczonym urologiem w Polsce w zakresie wykonywania tych zabiegów. Podobnie na świecie i w Europie niewielu urologów może pochwalić się takim doświadczeniem w zakładaniu taśm TOT.  

 

Szpital Urologiczny UROMEDIC posiada Oddział i Poradnię Urologiczną 

 

Na pacjentów oczekują 1-2 osobowe sale wyposażone w TV, telefon i internet.

Posilki dla Panstwa zamawiamy wg. indywindualnego menu restauracyjnego .

Pacjentami opiekuje sie liczny , przemily i znakomicie wykwalifikowany personel pielegniarski. W praktyce pacjenci pozostajacy na noc po zabiegu sa pod indywidualna opieka pielegnkarska, oczywiscie bez zadnych dodatkowych oplat.

 

 

 

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody autora zabronione.
© 2017. All rights reserved.